הכנה למבחן מימ"ד

מה זה בחינת מימ"ד?

מימ"ד היא בחינה לקראת מכינה קדם אקדמית. ציון הבחינה משמש את המוסדות למיון למסלולי לימוד שונים וההרשמה לבחינה היא תחת האחריות של המכינה אליה נרשמתם. זוהי בחינה רשמית של מאל"ו - המרכז הארצי לבחינות והערכה. 

הבחינה נעשית במחשב, בשימוש בעכבר בלבד. זהו מבחן רב ברירה (אמריקאי) ולכל שאלה מוצעות 4 תשובות. ניתן לסמן שאלות שתרצו לחזור אליהן בהמשך. אסור להשתמש בחומר עזר כלל, כולל מחשבון ודפי טיוטה. את דפי הטיוטה תקבלו בכיתת הבחינה. 

מבנה הבחינה

הבחינה מורכבת מ-3 חלקים: עברית, מתמטיקה

ואנגלית, ואלה מחולקים ל-8 פרקים בסך-הכל.

אצלנו בגאלאגו מלמדים את תחום המתמטיקה

בלבד, את היכולת להשתמש במספרים ובמונחים

מתמטיים, איך מנתחים נתונים שמוצגים בצורות

שונות כמו טבלאות או תרשימים. רמת הידע היא

שמתמטיקה הנלמדת בכיתות ט'-י' ברוב בתי

הספר בארץ.  
סוגי השאלות בפרקי המתמטיקה: 

גיאומטריה, סדרות, משוואות, אי-שיוויונים,

חזקות, אחוזים, הסקה מתרשים או מטבלה

ועוד...

השאלות מסודרות בד"כ בקושי עולה (השאלות הקלות יהיו בהתחלה). 

הוראות כלליות

כמו בכל מבחן או תרגיל - חשוב לקרוא את ההוראות בקפידה ע"מ להימנע משגיאות, ולתכנן את הזמן שלכם היטב. הבחינה מורכבת מ-8 פרקים ולכל פרק מוקצב זמן משלו, כאשר משך הזמן הכולל של הבחינה הוא 3:30 שעות (שלוש וחצי שעות). חשוב לוודא שעניתם על כל השאלות, מכיוון שלא מורידים נקודות אם טעיתם בשאלה, ובמקרה שאתם לא יודעים את התשובה עדיף לנחש מאשר לא לסמן כלום. לכל השאלות משקל שווה בקביעת הציון, ואם נשאר לכם זמן בסוף הבחינה - מומלץ לבדוק את השאלות. אם אתם לא יודעים בוודאות מה התשובה הנכונה - נסו להגיע אליה ע"י דרך השלילה ועם ידע חלקי - לפעמים זה עושה את ההבדל. 

ציונים

כל מוסד קובע את החלטותיו ע"פ הציונים - אם קיבלתם ציון מסוים יכול להיות מצב שתתקבלו למוסד אחד ולא לאחר. הציונים מדווחים תוך 10 ימים למכינה אליה נרשמתם, ומדווחים לנבחנים עצמם (אתם) באינטרנט ע"פ פרטים מזהים: שם, מספר זהות, מספר אסמכתא (מופיעה עם תחילת הבחינה). מדור הציונים אינו מוסר ציונים בשיחות טלפון, ולכן חשוב לשמור את מספר האסמכתא עד קבלת הציון. 

מבחן, בחור, בחורה
רונן סימיאן, מוהר למתמטיקה, בחדר לימוד