איך לבחור מורה פרטי

מד מהירות

הפעם החלטתי לעזור לסטודנטים, להורים ולתלמידים, ולמקד את מה שחשוב לבדוק בעת בחירת המורה הפרטי המתאים לכם.

טיפים לבחירת מורה פרטי

  • השכלה מתאימה: האם המורה בעל השכלה אקדמית מתאימה? האם הוא מצליח ללמד את החומר שבו אתם מתקשים? לא לכל אחד יש את התכונות והכישרון ללמד - אין תחליף למורה מיומן שיודע להכין תלמידים לבחינות, במיוחד אם מדובר בבחינות בגרות. בקשו מחברים המלצות, ומהמורה: תעודות וקבלות (המצביעות על מחויבות המורה).

  • המועד הנכון: אל תחכו לרגע האחרון. אם מבחינים שיש צורך בחיזוקים - מומלץ לבצע אותם לאורך תקופה ארוכה. גם מורה מצוין לא יצליח לחלץ תלמיד מכישלון יום לפני המבחן.

  • הגדרות שונות למושג 'שעה': כאשר מדברים על המושג שעה הוא נחלק ל-2: שעה מלאה (60 דקות) ושעה אקדמית (45 דקות). במקרים רבים שיעורים הנמשכים שעה אקדמית הם קצרים מדי ולא מספיקים, מכיוון שלתלמיד לוקח זמן להיכנס לריכוז. בררו האם המורה מלמד שעה מלאה או רק חלק ממנה.

  • המקום: בידקו היכן המורה מלמד. מורה שמלמד בביתו מעניק סביבה שקטה המזוהה כסביבה לימודית, אווירה שעלולה להיעלם כאשר מדובר בבית התלמיד, שאינו בהכרח סביבה לימודית ובו ישנן הסחות דעות (טלפונים, נקישות בדלת, קולות מוכרים, טלוויזיה) אשר מקטינות את יעילות השיעור. בנוסף, שיעור הנערך בבית התלמיד עשוי להיות בתוספת מחיר (עבור הוצאות הנסיעה).

  • תרגול בבית: לתרגל לתרגל ולתרגל! אל תסתמכו רק על המורה הפרטי ודאגו לפתור מספר רב של תרגילים בכל יום. חיזוקים אלה צריכים להיות באופן קבוע בלו"ז התלמיד - גם בחופשות. אתם מוזמנים לעיין בפוסט קודם שכבר כתבתי בנושא תרגולים.

ואחרון חביב - טיפ להורים בלבד

  • לא לשלוח בכוח: על מנת שהשיעורים הפרטיים יהיו יעילים, התלמיד חייב להיות בעל מוטיבציה, לעיתים רחוקות - החלטת ההורה אינה מספקת. נסו לעבוד איתו על מוטיבציה ללמוד. זה הנושא הראשון בו התחלתי את הבלוג - טיפים למוטיבציה.

(תמונות: Designed by Pressfoto / Freepik)

בהצלחה,

רונן סימיאן

מורה פרטי בחדרה. טלפון: 052-6455377

שיעורים במתמטיקה ופיזיקה לתלמידי תיכון, חטיבה, סטודנטים ומשלימי בגרויות - ממהנדס חשמל ואלקטרוניקה.

דף הפייסבוק: רונן סימיאן - שיעורים פרטיים

פוסטים מובילים
פוסטים אחרונים