ללמוד זה (אמור להיות) כיף


אישה כותבת בלפטופ

לא תמיד היה לי כיף ללמוד, אבל באיזשהו שלב בחיי - לימודים הפכו ממטלה למשהו כיפי שאני רוצה לעשות יותר. ובכל פעם שאני נתקל ברעיון מיוחד או חשיבה שונה - אני מתרגש ולא מבין מה מניע אנשים לרעיונות חדשים, ובמיוחד מה הניע את כל הגאונים של הדורות הקודמים לחשיבה המיוחדת שהביאה לפיתוח תחומי המתמטיקה.

לצערי לא יוצא לי לראות תלמידים שנהנים ללמוד. אף אחד כבר לא מדמיין את פיתגורס היווני יושב על החול ומצייר משולשים עם מקל עץ, או מה גרם לניוטון להמציא (!) את תחום הנגזרות והאינטגרלים.

מה שכן - כל הגאונים של פעם עסקו בהמון תחומים ביחד - לא היה מישהו שהתמחה רק בתחום יחיד. למשל: ניוטון עסק במכניקה קלאסית (חוקי ניוטון) ופיזיקה, אסטרולוגיה, נגזרות ואינטגרלים (חדו"א), אופטיקה ועוד (בעיקר בתחום המתמטיקה). או גלילאו - שהיה מתמטיקאי, פיזיקאי, אסטרונום ופילוסוף. גם גאוס עסק בהמון תחומים - פיזיקה, אסטרונומיה ומתמטיקה (אלגברה, סטטיסטיקה, גיאומטריה דיפרנציאלית, תורת הכבידה ועוד...). ולגבי דה-וינצ'י - הוא שילב את היותו מדען, מתמטיקאי, ממציא וחוקר, גם את תחום האומנות - ציור, פיסול ואדריכלות.

זה ממש מדהים בעיניי!

יד מחזיקה סכין ומגלפת בציור

אני חושב שלמידה היא תכונה בסיסית שקיימת בכל אדם, וצריך רק לגלות אותה. האמת - אני לא יודע איך גיליתי את שלי, איך גיליתי שאני אוהב לגלות דברים חדשים, אולי זה בגלל שלמדתי כל-כך הרבה דברים, שמתוכם מצאתי מה מעניין אותי, ומשם מצאתי נושאים מעניינים אחרים.

אני מודה שלא כל מה שלמדתי באמת מעניין, אבל צריך לעבור את הדברים האלה כדי להבין מה כן מעניין אתכם. כל אחד יכול להתעניין בהמון נושאים או בנושא מסוים, וזה תמיד חייב להתמשך. אם פותחים עסק חדש אז צריך ללמוד איך עושים את זה נכון, ללמוד איך לשווק את העסק, איך להתנהל מול רשויות מס ומדינה וכו'... אם עובדים במקום מסוים צריך לדעת את הזכויות שלכם, ללמוד לקרוא תלוש משכורת, דו"ח פנסיה ועוד. הלמידה מקיפה אותנו מכל הכיוונים, וזה דבר טוב מאוד. אני שמח שיש בחלקי ובחלקכם את ההזדמנות ללמוד דברים מעניינים וזמינים בכל רגע (האינטרנט בעצמו הוא דבר מדהים לגמרי!), שאנחנו חיים בתקופת שפע של ידע רב ובמדינה שמאפשרת לנו את הגישה למידע הזה.

בהצלחה,

שיעורים במתמטיקה, פיזיקה, חשמל והכנה לפסיכומטרי

לתלמידי תיכון, חטיבה, סטודנטים ומשלימי בגרויות

ממהנדס חשמל ואלקטרוניקה.

דף הפייסבוק: רונן סימיאן - שיעורים פרטיים

פוסטים מובילים
פוסטים אחרונים