קבלות ממורה פרטי

יש מקישה על מחשבון

הרבה פעמים התלמידים שלי מרימים גבה כשבסוף השיעור אני מוציא להם קבלה מסודרת של העסק שלי.

למה? כי הם לא רגילים.

לא רגילים שמורים פרטיים הם רציניים מספיק כדי לפתוח עסק ולהוציא קבלות.

אז למה אני רושם כל קבלה?

כמה סיבות, והראשונה שבהן - אני גאה להוציא אותן! אין כמו לעסוק במקצוע שאתה אוהב ולקבל על זה כסף. זהו שוק פרוץ וכל אחד יכול להכריז על עצמו כעל מורה פרטי, אבל מעטים המורים שבוחרים לעסוק בזה כמקצוע ראשי וכמקור הכנסה עיקרי.

אני - לאחר התלבטויות רבות מאוד, ותהליך שנמשך חודשים, החלטתי שאיני מעוניין להמשיך לעבוד בחברות ההייטק בהן עבדתי בתור מהנדס אלקטרוניקה, ואחת הסיבות היא חוסר אכפתיות: חוסר אכפתיות מהמעסיק שיכול להחליף אותי בין רגע ולא טורח להסתיר את זה (כן, מניסיוני הם מעדיפים להחליף עובד טוב (כך אמר לי המנהל!) בעובד חדש כדי לחסוך כסף), וגם בגלל חוסר האכפתיות שנוצר אצלי בגלל שלא עבדתי עם אנשים בשר ודם. להקליד ולעבוד מול מחשבים כל היום (!) לא היטיב עימי ורציתי קשר אנושי, לעזור לאנשים להצליח, להבין, לשנות בהם משהו.

מורה פרטי שמוציא קבלות

והדבר הזה, שנותן משמעות למה שאני עושה, ממלא אותי וגורם לי לתחושת גאווה והישגיות אישית. אני אוהב לעזור לאחרים ולהסביר דברים שאני מבין- לעומק. לכן, שאני מסביר לאחרים אני נהנה לראות שהם מבינים את החומר עכשיו היכן שמורה אחר לא הצליח.

אז פתחתי את העסק הזה כדי להוכיח לעצמי וללקוחותיי שאני רציני לגבי המקצוע שלי. שאני לא לוקח אותו כבדרך אגב. כשהפרנסה שלי תלויה בזה, אני עובד קשה למען התלמידים שלי, לומד, חוקר, מחפש שיטות לימוד, מעמיק, מסביר עד שהם מבינים. יש לי תחושה נהדרת בכל פעם שאני רואה בעיניי התלמידים שינוי שקורה להם, פתאום "נדלקת נורה" או "נופל אסימון", וממש אפשר לראות את זה! וזה פשוט יוצא מהכלל!

"עוסק שמקצוע שאני אוהב ומוציא קבלות"

תלמדו ממני - תעסקו במה שאתם אוהבים. שבו עם עצמכם ברצינות ותשאלו את עצמכם, מה אני אוהב? במה אני רוצה לעבוד? מה עושה לי טוב? מה כיף לי? וזו שאלה, שהתשובה אליה יכולה להגיע לאחר מחשבה של חודשים ארוכים. אבל תאמינו לי, זה שווה את זה.

בהצלחה,

רונן סימיאן

מורה פרטי בחדרה. טלפון: 052-6455377

שיעורים במתמטיקה ופיזיקה לתלמידי תיכון, חטיבה, סטודנטים ומשלימי בגרויות - ממהנדס חשמל ואלקטרוניקה.

דף הפייסבוק: רונן סימיאן - שיעורים פרטיים

פוסטים מובילים
פוסטים אחרונים